Magneti Marelli

Fabbrica Italiana Magneti Marelli (FIMM) 8 Ekim 1919 ‘ da, Fiat Torino ve Ercole Marelli & Co firmaları ortaklığında, araç pazarı ve havacılık sektörünün isteğiyle motorlarda kullanılan marş manyetiği ihtiyacı üzerine Sesto San Giovanni’ de 7 milyon eski İtalyan Lirası sermaye ile kuruldu.

Bugün Magneti Marelli, merkezi İtalya’ da (Corbetta, Milan) olan ve Fiat Auto Group'a bağlı yüksek teknoloji sistem ve komponentlerin tasarım ve üretimine kendini adamış uluslararası bir bir firmadır. 

Otomotiv sistem ve yedek parçaları alanında dünyanın en köklü ve büyük kuruluşlarından olan İtalyan Magneti Marelli, bugün dünyada Türkiye dahil 19 ülkede ofis, 86 üretim tesisi, 12 Ar-Ge merkezi ve 26 uygulama merkeziyle faaliyetlerini sürdürüyor. 

Fiat S.p.A.’nın yüzde 100 iştiraki olan Magneti Marelli, otomobil elektronik sistemleri, aydınlatma, aktarma organları, süspansiyon sistemleri, egzoz sistemleri, plastik parça ve modüller, satış sonrası servis ve yedek parça ve de motorsporlarında, elektronik ve elektromekanik sistemlerdeki uzmanlığıyla, hemen her marka otomobilin tüm ihtiyaçlarına cevap veriyor. 

Magneti Marelli’nin felsefesinin temelinde, kalite ve inovasyon yer alıyor. Araştırma geliştirme ve mühendislik alanında sürekli olarak büyük yatırımlar yapan şirket, dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerine tedarikçi konumunda bulunuyor ve motor sporlarında sayısız başarılara imza atıyor. 

Magneti Marelli, sektördeki tecrübe ve birikimiyle satış sonrası ürün ve hizmetlerde de fark yaratıyor. Şirket, farklı markalar için hazırladığı orijinal ekipmanlarla diğer büyük yedek parça üreticilerinin ürünlerini bir araya getirerek çok geniş bir ürün yelpazesini bağımsız yedek parça pazarına sunuyor.

Magneti Marelli After Market Parts and Services
Magneti Marelli’nin yedek parça ve servis ağı sektöründeki ticari iş birimi olan Magneti Marelli After Market Parts and Services, bağımsız yedek parça pazarına otomotiv parçaları dağıtımı yapıyor, teknik bilgi ve eğitim sağlıyor. Magneti Marelli Checkstar markası adı altında dünya genelindeki 5000’den fazla servis merkeziyle, ürün ve servis hizmetlerini otomobil kullanıcılarına sunan bu oluşum, ticari faaliyetlerini, Avrupa’da dört ülkede (İtalya, İspanya, Almanya ve Polonya), Güney Amerika’da iki ülkede (Brezilya ve Arjantin), ayrıca Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve Çin’deki ofislerinde sürdürüyor. Magneti Marelli ürünleri, ithalatçı müşteri ağıyla Avrupa, Asya, Amerika, Afrika ve Okyanusya’da 80 ülkeye ulaşıyor.

Magneti Marelli After Market Parts and Services - Türkiye

Magneti Marelli Opar İşbirliği
Dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçisi Magneti Marelli’nin “Magneti Marelli Yedek Parça ve Servis” birimi ile Tofaş çatısı altında yer alan ve yedek parça konusunda 40 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Opar, işbirliği anlaşması imzaladı. Bu şekilde, Opar, Tofaş’ın distribütörlüğünde ve güvencesiyle, her marka aracın tüm yedek parça ihtiyacını Magneti Marelli yedek parça ürünleriyle karşılamayı hedefliyor.

SERVİS ARA

Size en yakın servisi bulalım.

Gturkey
E-POSTA LISTESI

E-posta adresinizi bırakarak, kampanya ve bültenlerden haberdar olun.

Abone Listemize Üye Ol